Novinky

 

Mnohým z nás se splnilo přání a opět jsme se vypravili do Divadla Gong v Praze, tentokrát na představení Devatero pohádek podle knihy Karla Čapka. S pošťákem Kolbabou jsme procestovali kus světa, potkali přitom kouzelníka, loupežníky, princeznu Zubejdu, kocoura Jůru a spoustu dalších postav. Cesta to byla strastiplná, ale všechno dobře dopadlo a...

Čas prázdnin uběhl rychle jako voda a z vás jsou už třeťáci. Ve vzpomínkách se ještě vracíme k prázdninovým zážitkům, ale postupně si zase zvykáme na pravidelný denní režim a školní povinnosti.

Týden na školním výletě nám rychle uběhl a doufám, že dětem zůstaly nejen deníčky, do kterých si každý den zapisovaly své zážitky, ale také spousta pěkných vzpomínek. Po návratu jsme si o společně prožitém týdnu hodně povídali. Pro zajímavost uvádím některé odpovědi druháků.

V pondělí 4. června jsme zamávali u autobusu maminkám a tatínkům a vyrazili na vícedenní školní výlet do Sedmihorek.

Každým rokem na konci května poměřují žáci naší školy své sportovní schopnosti v atletickém pětiboji. I letos tomu nebylo jinak. Děti skákaly do dálky, házely kriketovým míčkem, šplhaly na tyči, běhaly 60 m a na závěr je čekala nejtěžší disciplína - běh na 1 500 m.

Od 20. dubna jezdíme každý pátek do plaveckého bazénu v Čelákovicích. Děti jsou rozdělené podle výkonnosti do pěti družstev. V prvním jsou ti nejzdatnější, kteří zdokonalují své plavecké dovednosti. V pátém družstvu se učí překonávat strach z vody a udržet své tělo na hladině. Ve zbývajících družstvech děti pilují splývání, znak, prsa a také svou...

Než jsme se nadáli, byl tu konec prvního pololetí a s ním také vyhodnocení našeho snažení. Kromě vysvědčení dostali nejpilnější čtenáři diplom Velkého čtenáře (Nela, Kuba N. a Martin) a několik dětí také Barykův diplom za výborné výsledky v soutěži Barykovy dobroty (Štěpánka, Kuba N., Honzík).

V pondělí 27. listopadu jsme zapálili první svíčku na našem adventním věnci a společně se spolužáky z prvního stupně zahájili advent krátkým setkáním v přístavbě.

Do Vánoc sice zbývá ještě několik týdnů, ale my jsme se ve čtvrtek 9. listopadu vydali do městské knihovny v Českém Brodě na Vánoční večírek Pipi Dlouhé Punčochy a kocoura Mikeše. Dozvěděli jsme se tam, jak vypadá vánoční stromeček ve Švédsku a jak se zdobil v Čechách, když byl Josef Lada ještě malý kluk, co se jedlo na Štědrý den...