Jak nám běžel čas

16.04.2018

Než jsme se nadáli, byl tu konec prvního pololetí a s ním také vyhodnocení našeho snažení. Kromě vysvědčení dostali nejpilnější čtenáři diplom Velkého čtenáře (Nela, Kuba N. a Martin) a několik dětí také Barykův diplom za výborné výsledky v soutěži Barykovy dobroty (Štěpánka, Kuba N., Honzík).

V průběhu února jsme se učili o lidském těle a v rámci projektu Zdravá výživa jsme si vytvořili plakáty k tomuto tématu a také uskutečnili Den zdravých svačinek. Hodně času jsme věnovali správné péči o chrup. 

V březnu jsme se při besedě se včelařem dozvěděli spoustu zajímavostí o včelách. V českém jazyce jsme se učili o slovech, která se jinak vyslovují a jinak píší, v matematice jsme se zdokonalovali v počítání do stovky a hlavním tématem v prvouce byl čas. Abychom si všechno důkladně procvičili, vyrobili jsme si vlastní speciální kalendář a na určování času pěkné papírové hodiny - kukačky. Ve druhé polovině měsíce jsme se věnovali velikonočnímu vyrábění a povídání o velikonočních zvycích a tradicích. Teď už druháci vědí, proč chodí chlapci na koledu s pomlázkou a proč jim za to děvčata dávají vajíčka. Jak se nám povedly ovečky z vlny a papírová kuřátka, můžete vidět v naší fotogalerii. 

Začátkem dubna jsme se potřetí v tomto školním roce vypravili do divadla, tentokrát na pohádku Dobrodružství kocourka Modroočka do Divadla Gong v Praze. Představení jsme si opět moc užili. Desátého dubna se jako každý rok i letos naše škola zapojila do úklidu obce. My jsme tuto užitečnou činnost spojili s procházkou a pozorováním jarní přírody.  Ve třídě si druháci při prvouce vybrali jednu jarní rostlinu a vytvořili o ní svůj plakát, který můžete na fotkách.

V pátek 13. dubna se v naší škole konalo už pojedenácté  velké noční dobrodružství - Noc s Andersenem. Tentokrát se paní učitelky proměnily v kočky, děti v koťata a společně jsme se pokusili  vyhnat myši, které řádily v naší školní knihovně. Během Kočičího sněmu, kterého se zúčastnilo dvanáct pilných čtenářů z naší třídy, se děti setkaly s kocourem Modroočkem, Mikešem a kočkou Mourou, vyzkoušely si spolu s kočkami z osmé třídy kočičí tanec, stezku obratnosti,  vytvořily si kočičího kamaráda, zažily spaní ve škole a ještě mnoho dalších věcí. Jak jsme si celý večer i ráno užili, můžete zhlédnout ve fotogalerii.

Do konce školního roku zbývají už jen necelé tři měsíce, a ty uběhnou jako voda, protože nás čeká ještě spousta práce v českém jazyce i v matematice, plavecký výcvik, škola v přírodě a další tradiční akce.