Advent v naší třídě

07.01.2018

V pondělí 27. listopadu jsme zapálili první svíčku na našem adventním věnci a společně se spolužáky z prvního stupně zahájili advent krátkým setkáním v přístavbě. 

Každý den jsme rozbalili pytlíček s překvapením z adventního kalendáře. V pytlíčku se ukrývaly nejenom sladkosti, ale také známé i méně známé lidové zvyky a všelijaké úkoly - luštění, skládání, hádanky...

6. prosince jsme se při výukovém programu sdružení Ornita dozvěděli spoustu zajímavostí ze života krkavcovitých ptáků.  Na vlastní oči jsme viděli, že jsou to velmi chytří a učenliví živočichové.

11. prosince jsme se zaposlouchali do vánočních písní a koled při koncertu skupiny Happy Day Quintet, při kterém na nás dýchla ta pravá vánoční atmosféra.

Každý den jsme našli čas na nacvičování pohádky Zvířátka a loupežníci. Při výtvarné výchově a pracovních činnostech jsme stříhali, lepili, kreslili a také pekli, abychom měli co prodávat na vánočních trzích. 

V podvečer 19. prosince jsme představení předvedli rodičům, babičkám a dědečkům. Všichni herci se moc snažili a za svůj výkon sklidili veliký potlesk. Po vystoupení jsme společně s rodiči luštili vánoční otázky, skládali puzzle, tvořili zlaté prasátko, ochutnávali cukroví a hlavně si užili pěkné předvánoční chvíle. 

Čtvrtek 21. prosince byl jiný než ostatní dny. Naši třídu provoněly svíčky a cukroví a místo učení jsme zpívali a poslouchali koledy, povídali o Vánocích a nadělovali si dárečky. 

Přestože poslední den před prázdninami rychle ubíhal, nemohli jsme se dočkat, až zazvoní a Štědrý den bude o kousek blíže.

Na závěr chci poděkovat za pomoc s přípravou kostýmů loupežníků a zvířátek, za cukroví a vánočky, na kterých jsme si  moc pochutnali.

Jak jsme celý advent prožili, můžete vidět ve fotogalerii. Naše vánoční vystoupení zachycuje záznam ve videogalerii